Olivové oleje, olivy, kosmetika

Dsc_4699

Tradice pěstování oliv ve Španělsku

Traduje se, že do Španělska přinesli pěstování oliv již Féničané  v době 2000 let př. Kr., kteří vysazovali olivové háje podél pobřeží. V pěstování oliv pokračovali i Řekové a Kartaginci je posunuli od pobřeží dál do vnitrozemí. Pěstování oliv nezanedbávali ani Římané a zdokonalovalo se zejména za arabských Umajjovců a jejich následovníků, kteří v horké a suché Andalusii zavedli důmyslné zavlažovací systémy, jež dodnes fungují.

Každý druhý Španěl vám bude tvrdit, že tam, odkud on pochází, se pěstují nejlepší olivy. Ale vždy dodá: kromě oblasti Jaénu. Je to skutečně tak, oblast andaluského města Jaén je díky svým klimatickým podmínkám a složení půdy předurčena k pěstování velmi kvalitních oliv a není proto divu, že při pohledu do dálky nevidíte nic jiného než olivovníky a z ptačí perspektivy máte dojem, že krajina je jako tečkovaná. Mezi olivovými plantážemi můžete autem snadno zabloudit a nevymotáte se z nich ani po ujetí třeba 50 kilometrů. Je to zvláštní kulturní krajina, po tisíciletí přetvářená člověkem a osázená jím šlechtěnými a pěstovanými stromy. Olivovníky a jejich plody tu nejsou jen ekonomickou kategorií, jsou součástí kultury a způsobu života, jedním z vnějších projevů španělské identity. Bez olivovníků, oliv a olivového oleje by Španělsko přišlo o část svého ducha.

Ze zemí EU má Španělsko bezkonkurenčně největší rozlohy olivových sadů - olivares. Olivy se tu pěstují na ploše 2 250 000 ha půdy. Itálie a Řecko v produkci oliv následují až za Španělskem. Španělsko například jen v roce 1999 vyrobilo 790 000 tun olivového oleje, což je téměř polovina celoevropské produkce. O blahodárných účincích extra panenského olivového oleje na lidský organismus netřeba dlouho hovořit. Jsou dostatečně známé a uznávané i lékaři. Více na http://www.ibertrad.cz/olivove-oleje_-olivy_-kosmetika/extra-panenske-olivove-oleje

Výsledek obrázku pro arjona jaen fotos

Rodinná farma Aceites Ildefonso

Rodinná farma, ze které pochází náš olivový olej, se nachází u historického městečka Arjona, v andaluské provincii Jaén. Její majitelé se před pár lety rozhodli, že své kvalitní olivy odrůdy picual nebudou prodávat pod cenou výrobních nákladů velkoodběratelům a velkoprůmyslovým zpracovatelům, kteří navíc nedokáží zajistit nejvyšší kvalitu olivového oleje. Ti totiž do doby zpracování musejí nakoupené sklizené olivy skladovat, často i za cenu použití konzervačních prostředků. Místo toho se farma zaměřila na vlastní produkci vysoce kvalitního oleje extra panenského, který s využitím internetu prodávají bez dalších mezičlánků. Olej z rodinného podniku Ildefonsa Garridy tak míří z jeho farmy přímo na stůl spotřebitelů. Olivový extra panenský olej přímo z této farmy, jehož chuť, vůně i fyzikálně chemické vlastnosti vysoce předčí extra panenské oleje prodávané v obchodních řetězcích můžete mít na svém stole i vy. Cenově i kvalitativně je tento olej výrazně výhodnější než oleje prodávané od velkozpracovatelů v obchodních řetězcích.

Sortiment firmy Ildefonsa Garridy

Sortiment extra panenských olejů, který farma nabízí, se neomezuje pouze na jeden druh, tj. klasický čirý filtrovaný olej, nýbrž dodává také 2 druhy oleje nefiltrovaného: zelený, vyrobený z prvních sklizených dosud zelených oliv, a dále olej nefiltrovaný, vylisovaný z oliv sklízených ve vyšší zralosti, tedy z oliv tmavších až černých. Firma Ildefonsa Garridy však rozšířila svou výrobu i o nakládané olivy na přírodní způsob a kosmetické výrobky na bázi olivového oleje. Více na

 

 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- infopanel ----

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.