Olivy nakládané

OLIVY ZELENÉ NAKLÁDANÉ

Zelené olivy jsou nakládané na přírodní způsob, podle tradičního receptu používaného na andaluském venkově. Jako ingredience se používá pouze mírná dávka soli a česneku. Jako byliny se přidávají tymián a špetka fenyklu. Na rozdíl od oliv běžně prodávaných v supermarketech, není jejich chuť nijak agresivní, ale je méně výrazná a jemná. Neobsahují žádná chemická ochucovadla ani konzervanty. Olivy jsou před naložením rozmáčknuté i s peckou, která se však v ústech velmi snadno uvolňuje a nemusí se zbavovat zbytků dužiny. Oliva při skousnutí není měkká, ale pružná.

Hodí se dobře ke konzumaci pikantních uzenin a sýrů. Lze je použít jako vhodný předkrm. A není pochyb, že se výborně hodí i k vínu, které svou chutí velmi dobře doplňují. Není divu, vždyť ve Španělsku velmi často vyrůstají z jedné půdy společně jako sourozenci, jak dosvědčuje fotografie z pomezí Andalusie a Extremadury.

Balení: dóza z potravinářského plastu objemu 2,8 l

Čistý obsah: 1,7 kg oliv

Olivy-nakladaneDsc_4697

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- infopanel ----

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.