Bodega Alcardet

Bodega Alcardet

Vinařský podnik, který pěstuje a vyrábí vína v tradiční vinařské oblasti Castilla La Mancha v okolí Toleda. Pro svá vína získal certifikát Označení původu (D. O.) a na mezinárodních přehlídkách vín jsou jeho produkty pravidelně oceňovány medailemi a cenami za kvalitu vína.

Nosnou odrůdou je odrůda  tempranillo pro červená vína, vyznačující se bohatou škálou ovocných chutí a vůní, avšak v posledních letech pěstují i révu Petit Verdot, pocházející z Francie, z oblasti Bordeaux. Uplatňuje se především ve spojení s jinými  červenými odrůdami. Pro vína bílá se zde pěstují odrůdy Airén a Verdejo. Obě jsou původní ještě z dob starého Říma. Vinařství je doplňuje odrůdou Xarello a jinými bílými révami. Úspěšně je využívá také k výrobě velmi dobrých šumivých vín, která se svou kvalitou stále více prosazují na domácím i zahraničním, trhu.

Alcardet-cervene-vino

Alcardet-sumiva

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- infopanel ----

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit. Nam a urna ante. Aenean maximus venenatis leo id pellentesque. Donec nibh tellus, hendrerit ut faucibus ornare, mollis non nisi.